Je naše digitální stopa ještě naše?: On-line seminář 29. 3. 2017 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 29/03/2017
20:00 - 21:00

Kategorie


Lektor Ing. Bořivoj Brdička, Ph.D. v rámci webináře zhodnotí přínos, výhody či nevýhody otevřeného vzdělávání. Webinář je součástí Týdne otevřeného vzdělávání 2017. Setkání se uskuteční ve středu 29. 3. 2017 od 20.00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

ANOTACE SETKÁNÍ:

Máme týden otevřeného vzdělávání. Propagace těchto forem, počínaje volně dostupnými výukovými materiály (OER), masivními otevřenými online kurzy (MOOC) konče, nemůže být nikdy dostatečná, protože působí proti odporu ze strany sil snažících školství chápat jen jako zdroj zisků.

V poslední době se stále více ukazuje, že se podobně podnikatelsky profilují téměř všechny záměry firem působících online. Největší problém do budoucna představují hlavně známé korporace (Big 5) a jejich sociální sítě. Téměř vše, co se na internetu dnes děje, nějakým způsobem přispívá k zostřování soutěže na globálním trhu a růstu antagonizmů. O to složitější to má naše otevřenost i naše potřeba sdílet a předávat poznání bez postranních úmyslů neomezeně každému s cílem zmírnit zvětšující se propast ve vzdělání mezi lidmi.

Zamysleme se nad tím, co můžeme v této situaci dělat.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

Setkání je určeno každému se zájmem o dané téma, učitelům a odborné veřejnosti.

Setkání je ZDARMA.

LEKTOR:

Ing. Bořivoj Brdička, Ph.D.


POZOR: WEBINÁŘ BUDEME TENTOKRÁT VYSÍLAT NA YOUTUBE.

Podrobnosti hledejte v modulu Digifolio.

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *