Asistent pedagoga v MŠ – podpora dítěte v MŠ, stimulace rozvoje: on-line seminář 5. 9. 2019 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 05/09/2019
20:00 - 21:00

Kategorie


Zkušená lektorka Helena Kumperová nás provede základními povinnostmi asistenta pedagoga v mateřské škole. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 5. 9. 2019 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

CÍLE SETKÁNÍ:

  • Přispět k rozšiřování kompetencí vyučujících, které mohou uplatnit při podpoře adaptace a socializace dítěte v prostředí mateřské školy v předškolním vzdělávání;
  • nabídnout učitelům, asistentům, ale i rodičům konkrétní metodické návody k podpoře socializace dítěte v prostředí mateřské školy;
  • pomoci dětem v adaptaci na prostředí mateřské školy, podpořit pozici asistenta pedagoga a ujasnit kompetence mezi oběma pedagogickými pracovníky;
  • při setkání se budeme věnovat pouze jedné oblasti předškolního vzdělávání, kterou budeme aplikovat na fiktivní dítě, jež potřebuje podporu asistenta pedagoga pro naplnění cílů předškolního vzdělávání realizovaných pedagogem.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

Primární cílovou skupinou setkání jsou asistenti pedagoga, pedagogové předškolního vzdělávání, kteří hledají různé cesty k tomu, aby upevnili vzájemnou spolupráci a podpořili dítě v adaptaci na kolektiv mateřské školy a tímto naplnili základní úlohu předškolního vzdělávání, která tkví v socializaci dítěte a přijetí ve vrstevnické skupině. Setkání je ale určeno všem, pro něž je problematika předškolního vzdělávání zajímavým tématem.

Setkání je zdarma.

LEKTORKA:

Mgr. Helena Kumperová, speciální pedagog, koordinátor pro nadané NIDV Karlovy Vary.


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte

Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *