Autorské právo ve vzdělávání – co je nového?: on-line seminář 16. 5. 2018 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 16/05/2018
20:00 - 21:00

Kategorie


Lektorka Lucie Straková, právnička specializující se na autorské právo a právo informačních technologií, si pro nás připravila další podnětné online setkání, tentokrát s názvem Autorské právo ve vzdělávání – co je nového?. Každý učitel by měl mít základní povědomost o zákonech – a autorské právo je ještě o něco palčivější téma. Setkání se uskuteční ve středu 16. 5. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

ANOTACE SETKÁNÍ:

Setkání se bude zabývat aktuální právní úpravou v oblasti autorského práva a souvisejících odvětvích. Nejprve představí obecné zákonitosti, a dále se zaměří na novinky, které přinesla loňská novela autorského zákona. Budou představeny změny, které umožňují udělování licencí kolektivním správcem pro užívání autorských děl ve vzdělávání. Součástí budou praktické tipy, jak správně a nejjednodušeji postupovat, aby veškeré užívání autorských děl proběhlo v souladu se zákonem. Metodický portál již nabídl video Jak na internet: Autorská práva, nebo ONLINE SETKÁNÍ: Veřejné licence, Creative Commons a možnosti jejich využití.

Webinář bude odpovídat na následující otázky, ale i mnohé další:

  • Kdy můžu ve výuce používat cizí díla?
  • Jak je to s citováním?
  • Jakou roli hraje kolektivní správce v užívání autorských děl ve vzdělávání?
  • Co může dělat škola s díly žáků a studentů?
  • Jak je to s autorskými díly na internetu?

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

Setkání je určeno všem učitelům, kteří chtějí ve výuce využívat na internetu poskytovaná díla podle pravidel, případně taková díla sami volně poskytovat, a celkově se dozvědět něco o veřejných licencích. Na stupni vzdělávání nezáleží.

Setkání je zdarma.

LEKTORKA:

Lucie Straková – právnička zabývající se právem duševního vlastnictví a právem IT. Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde také v současné době dokončuje Ph.D. studium. Ve svém profesním životě působí na Centru transferu technologií a znalostí na Univerzitě Pardubice, na Centru pro transfer technologií na MU v Brně, a jako Legal Lead Creative Commons Česká republika. Spolupracuje také s dalšími subjekty (např. MK ČR, Metodický portál RVP.CZ, spolek Iuridicum Remedium apod.) V roce 2017 spoluzaložila spolek Open Content, který se zabývá zejména otevřeným obsahem a užíváním veřejných licencí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *