Dyslexie a rozumové nadání – příklady dobré praxe: online seminář 4. 5. 2022 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 04/05/2022
20:00 - 21:00

Kategorie


Dyslexie je téma, o kterém mnozí z nás stále nevíme vše. Pojďme si spolu s ing. Dagmar Rýdlovou ujasnit, že dyslexie nemusí být překážkou pro rozvoj nadání.

Cílem webináře je inspirace k využití stávajících příkladů a motivace k obohacení sbírky o další příklady.

Na sbírce pracujeme. Ukázka je od 1. května k zhlédnutí ZDE.

Program:

 1. Úvod
 2. Co už máme hotové a co je na tom dobré – zamyšlení lektorky a interakce aktivních účastníků
 3. Kompletní sbírka roku 2022 – představa lektorky a interakce aktivních účastníků
 4. Kde najdeme nápady ze druhého patra
 5. Závěr a zpětná vazba

Komu je webinář určen:

 • učitelům ZŠ a SŠ i dalším zájemcům

Setkání je ZDARMA.

Lektorka:

Ing. Dagmar Rýdlová, alias DYS-BABA

Vystudovala VŠE, 12 let byla v ekonomické praxi a od roku 1991 vytvářela a propagovala originální výukové pomůcky a metody pro děti s dyslexií a jejich okolí. Nyní má v plánu prostřednictvím webinářů a elektronických sborníků komunikovat a sdílet s učiteli, rodiči i poradenskými pracovníky příklady dobré praxe ohledně podpory porozumění a přijetí odlišností školáků s dyslexií a rozumovým nadáním. (Dvanáct let je také členkou neziskové organizace Dlouhá cesta, kde plně zažila význam vzájemné svépomoci v náročné životní situaci… Nejsme v tom sami a nejsme na to sami. Uplynulé dva roky zde vedla dílny tvůrčího psaní poezie haiku, připravovala společné sborníky a zajišťovala vydání knížky Haiku na Dlouhé cestě.)

Reference

 • Dyslexie a rozumové nadání – názorně a prakticky – 29 pozitivních hodnocení z webináře 9. 3.
 • Dyslexie a čtení v knize života – rozhovor Lenky Krejčové s Dášou Rýdlovou (článek publikovaný v časopise Školní poradenství v praxi 3/2021)
 • Můj život s dyslexií a specifickým rozumovým nadáním: Hodně mi pomohlo, když jsem porozuměla svým odlišnostem a přijala je do svého sebepojetí… Dáša Rýdlová (článek připravený k publikování v časopise Školní poradenství v praxi 2/2022)
 • E-korespondence se Šárkou Portešovou, autorkou knih – rozumově nadané děti s dyslexií a rozumovým nadáním, rozumově nadaní studenti s poruchou učení (Cesty od školních výkonových paradoxů k úspěchu) – sborník příkladů dobré praxe by paní docentku také zajímal, zatím o ničem podobném bohužel neví…

Co potřebujete k účasti na online setkání?

 • počítač připojený na internet
 • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Aktuálně je limit účastníků stanoven na 300, nicméně pokud se na webinář nedostanete, během pár dnů po odvysílání webináře bude k dispozici jeho záznam. Vše najdete na adrese: https://webinare.rvp.cz/. Děláme vše pro to, abychom mohli počet účastníků navýšit.

Potvrzení o účasti
Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *