Geometrie v gotické architektuře: On-line seminář 24. 11. 2016 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 24/11/2016
20:00 - 21:00

Kategorie


Lektor Petr Pupík, který  nás už dvakrát provedl nedokonalostmi a křivkami matematiky , nám pomůže objevit kouzlo matematiky v architektuře. Geometrie nemusí být nuda a shrbená záda nad pravítkem… Setkání se uskuteční ve čtvrtek 24. 11. 2016 od 20.00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

PROGRAM SETKÁNÍ:

Při tomto setkání se podíváme na další aplikace matematiky, tentokrát středoškolské planimetrie a stereometrie. Ukážeme si, jak souvisí tato relativně pro studenty náročná kapitola s gotickou architekturou a pokusíme se rekonstruovat některé gotické prvky. Ukážeme si, že pojmy jako kružby, klenby a oblouky jsou nádhernou ukázkou planimetrických/stereometrických konstrukcí.

Prezentace bude sestavena tak, aby ji vyučující mohl prakticky okamžitě použít ve výuce.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

Setkání je určeno všem učitelům středních škol, ale i škol základních a odpovídajících tříd víceletých gymnázií.
Setkání je zdarma.

LEKTOR:

Mgr. Petr Pupík – učitel matematiky a deskriptivní geometrie na matematickém gymnáziu v Brně. Vede semináře z didaktiky matematiky na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity, pracuje jako lektor na kurzech DVPP a na různých projektech souvisejících s popularizací matematiky. Organizuje logickou hru BRLOH (www.brloh.math.muni.cz), vede T­-exkurze (http://www.jcmm.cz/cz/t­-exkurze.html) a pořádá matematické víkendovky pro děti, které baví matematika.


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte

Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *