Hodnocení studentských prací v online prostředí: On-line seminář 22. 3. 2017 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 22/03/2017
20:00 - 21:00

Kategorie


Lektor Martin Vonášek nám v rámci problematiky hodnocení studentských prací v online prostředí předvede, jak získat od žáků odpovědi na konkrétní otázky online, jak je vyhodnotit či jak distribuovat zpětnou vazbu.  Setkání se uskuteční ve středu 22. 3. 2017 od 20.00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

ANOTACE SETKÁNÍ:

  • Hodnocení a zpětná vazba je v rámci jakéhokoliv edukačního procesu nedílnou součástí dobré atmosféry v třídním kolektivu. Velmi důležité je na zpětnou vazbu nezapomínat a věnovat jí zvýšenou pozornost s ohledem na rozsah studentských výstupů, které bez kvalitní zpětné vazby a otevřeného hodnocení postrádají smysl.
  • V rámci webináře se zaměříme nejen na on-line nástroje, které umožňují hodnocení studentských prací efektivně a relativně rychle, ale i na princip otevřeného hodnocení, které vybízí studenty k diskuzi a relativizaci učitelského pohledu/hodnocení.
  • Nástroje, jakými je např. Kaizena, Verso nebo Edpuzzle, umožňují rozvíjet takový způsob hodnocení v jakémkoliv předmětu, a zároveň umožňují věnovat větší pozornost mezipředmětovým vztahům a individualizaci výuky.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

Setkání je určeno všem učitelům a zájemcům o vzdělávání s důrazem na podporu hodnocení pomocí ICT nástrojů v humanitních předmětech.

Setkání je ZDARMA.

LEKTOR:

Martin Vonášek – učitel na střední škole, vyučující dějepisu a mediální výchovy, příležitostný hráč a zájemce o oblast indie game.


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte

Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *