Jak mluvit s dětmi v/o náročných životních situacích: online seminář 6. 4. 2022 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 06/04/2022
20:00 - 21:00

Kategorie


Lektorka Jana Divoká se s námi podělila o svá doporučení, jak pracovat s dětmi z náhradní rodinné péče. Velmi aktuálnímu tématu se bude věnovat i v tomto webináři, nenechte si ho ujít! Online seminář se uskuteční 6. dubna 2022 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

Anotace setkání:

Válka? Pandemie? Vážná nemoc? Smrt blízkého? Rozvod?

Zřejmě to nejsou slova, která ve svém slovníku příliš vítáme, ale k současnému životu patří. Byť jen vyslovení těchto slov v nás může vyvolat nepříjemné myšlenky a s nimi spojené emoce, jako je strach, smutek a bezmoc.

Týká-li se náročná situace dítěte, mohou být naše pochybnosti o vhodném přístupu ještě větší. Pojďme tedy téma komunikace závažných životních problémů s dětmi (nejen ve škole) otevřít a zkusme společně hledat cestu, jak jim vhodně pomoci.

Setkání je ZDARMA

Komu je setkání určeno:

  • pedagogům MŠ, ZŠ na 1. i 2. stupni a SŠ
  • speciálním pedagogům a školním psychologům, výchovným poradcům a metodikům prevence
  • ředitelům škol

Lektorka:

Mgr. Jana Divoká – psychoterapeutka, pedagožka se zkušenostmi s prací s dětmi z náhradní rodinné péče v rámci doprovázející organizace Rozum a Cit, z. s., ale i ze soukromé psychoterapeutické praxe


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Aktuálně je limit účastníků stanoven na 300, nicméně pokud se na webinář nedostanete, během pár dnů po odvysílání webináře bude k dispozici jeho záznam. Vše najdete na adrese: https://webinare.rvp.cz/. Děláme vše pro to, abychom mohli počet účastníků navýšit.

Potvrzení o účasti
Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *