Jak na inovace ŠVP: online seminář 17. 3. 2021 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 17/03/2021
20:00 - 21:00

Kategorie


Jak zajistit, aby se z ŠVP nestal časem muzejní exponát? Jak zajistit, aby ŠVP stále odrážel realitu školy, potřeby žáků i představ rodičů a zřizovatele? Jak využít potenciálů, nápadů a tvořivosti všech pedagogů školy? Mgr. Anna Doubková a PaedDr. Karel Tomek se s námi rádi podělí o své lektorské zkušenosti.

ANOTACE:

V průběhu webináře s účastníky projdeme čtyřmi základními kroky inovačního cyklu ŠVP. Budeme se věnovat analýze učebních plánů, vztahům vzdělávacího obsahu a počtu hodin, který je na jeho osvojení plánován. Ukážeme si, jak analyzovat učební osnovy a jak je uvést do souladu se změnami v RVP i s vlastními zkušenostmi z výuky. Podíváme se na způsoby rozhodování o změnách vzdělávacího obsahu a učebních plánů, ukážeme některé nástroje, které nám při společné práci na inovacích ŠVP mohou pomoci.

KOMU JE WEBINÁŘ URČEN:

Setkání je určeno obecně všem pedagogům, kteří se nějakým způsobem podílí na úpravách ŠVP v souvislosti se změnou RVP ZV. Jsme přesvědčeni, že jej využijí především koordinátoři ŠVP, výchovní poradci, vedení škol a pedagogové, kteří se ve své práci setkávají se žáky se speciálními vzdělávacími potřebami a žáky nadanými.

Setkání je ZDARMA.

LEKTOŘI:

Mgr. Anna Doubková a PaedDr. Karel Tomek

Pracují jako stálý tandem Doubková – Tomek (D&T DaT). Oba jsou pedagogové s dlouholetou pedagogickou praxí. Jejich oblíbenými tématy jsou především výukové metody, tvorba a inovace školních vzdělávacích programů a práce s motivací žáků i dospělých – učitelů i jiných pracovníků. Působí jako lektoři DVPP, a to i prostřednictvím moderních technologií (včetně eLearningu). Autoři různých článků, publikací a knih. Poskytují školám konzultace a metodickou podporu. Působí také jako koučové a mentoři v různých oblastech nejen ve školství.


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

1 komentář u „Jak na inovace ŠVP: online seminář 17. 3. 2021 od 20:00 na RVP.CZ

  1. Marie Zemánková

    Dobrý den, seminář z 17. 3. 2021 jsem bohužel promeškala. Bude opakování nebo je možnost pustit to ze záznamu?
    Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.
    Zemánková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *