Jak na rozvoj podnikavosti ve škole: on-line seminář 6. 3. 2018 od 17:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 06/03/2018
17:00 - 18:00

Kategorie


Podnikatelské kompetence jsou dnes (nejen) v Evropě chápány jako jedny z nejdůležitějších pro život a s rozmachem Průmyslu 4.0 se tento směr bude ještě prohlubovat. Téma výchovy k podnikavosti nabývá v poslední době na vážnosti i v ČR, což se ukazuje např. v případě akčních plánů rozvoje vzdělávání krajů, obcí a škol, kam se dostala jako jedna z povinných oblastí. Pojďme si shrnout, co se pod tématem podnikavost skrývá, jaké projekty se jí aktuálně věnují a jak je možné s podnikavostí pracovat na základní či střední škole. Setkání se uskuteční v úterý 5. 3. 2018 výjimečně od 17:00 na Metodickém portálu RVP.CZ. Akce je součástí Týdne otevřeného vzdělávání 2018.

OBSAH WEBINÁŘE:

  • Co je výchova k podnikavosti (VkP) – shrnutí
  • Projekty NÚV, které se zaměřují na podnikavost
  • Podnikavost a akční plánování – co plánují v této oblasti kraje a školy
  • Praktické zkušenosti s VkP na základní/střední škole
  • Diskuse

HOSTÉ:

Kateřina Lichtenberková – garantka intervence Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě v projektu P-KAP
Lukáš Hula – odborný garant NÚV, vedoucí Centra fiktivních firem

Akce je součástí Týdne otevřeného vzdělávání, který začíná v pondělí 5. března 2018. Jeho cílem je zdůraznit význam sdílení studijních materiálů, vzdělávacíh kurzů a služeb nebo zkušeností. Otevřené vzdělávání tak přináší stejné možnosti, vědomosti, znalosti a dovednosti všem, kdo mají chuť se učit a poznávat.


JAK SE ZAPOJIT DO WEBINÁŘE

Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE.

Otvíráme 15 minut před začátkem. Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *