Jak na rozvoj podnikavosti ve škole: on-line seminář 6. 3. 2018 od 17:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 06/03/2018
17:00 - 18:00

Kategorie


Podnikatelské kompetence jsou dnes (nejen) v Evropě chápány jako jedny z nejdůležitějších pro život a s rozmachem Průmyslu 4.0 se tento směr bude ještě prohlubovat. Téma výchovy k podnikavosti nabývá v poslední době na vážnosti i v ČR, což se ukazuje např. v případě akčních plánů rozvoje vzdělávání krajů, obcí a škol, kam se dostala jako jedna z povinných oblastí. Pojďme si shrnout, co se pod tématem podnikavost skrývá, jaké projekty se jí aktuálně věnují a jak je možné s podnikavostí pracovat na základní či střední škole. Setkání se uskuteční v úterý 5. 3. 2018 výjimečně od 17:00 na Metodickém portálu RVP.CZ. Akce je součástí Týdne otevřeného vzdělávání 2018.

OBSAH WEBINÁŘE:

  • Co je výchova k podnikavosti (VkP) – shrnutí
  • Projekty NÚV, které se zaměřují na podnikavost
  • Podnikavost a akční plánování – co plánují v této oblasti kraje a školy
  • Praktické zkušenosti s VkP na základní/střední škole
  • Diskuse

HOSTÉ:

Kateřina Lichtenberková – garantka intervence Podpora kompetencí k podnikavosti, iniciativě a kreativitě v projektu P-KAP
Lukáš Hula – odborný garant NÚV, vedoucí Centra fiktivních firem

Akce je součástí Týdne otevřeného vzdělávání, který začíná v pondělí 5. března 2018. Jeho cílem je zdůraznit význam sdílení studijních materiálů, vzdělávacíh kurzů a služeb nebo zkušeností. Otevřené vzdělávání tak přináší stejné možnosti, vědomosti, znalosti a dovednosti všem, kdo mají chuť se učit a poznávat.


JAK SE ZAPOJIT DO WEBINÁŘE

Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE.

Otvíráme 15 minut před začátkem. Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *