Komunikace rodina–škola; specifika komunikace s rodiči žáků s SVP: on-line seminář 25. 9. 2019 od 16.00

Datum / čas
Date(s) - 25/09/2019
16:00 - 19:00

Kategorie


Jak docílit efektivní komunikace mezi školou a rodinou? Jaké formy k tomu lze použít a jakých zásad se držet?

ANOTACE SETKÁNÍ:

V rámci webináře Vás zkušené lektorky provedou specifiky komunikace na půdě školy s ohledem na vzdělávací stupeň (MŠ, ZŠ, SŠ, VOŠ) a poukáží na specifika komunikace s rodiči žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Zaměří se na komunikaci mezi rodinou a školou i na dopady této komunikace na její aktéry. Nebudou chybět příklady z praxe.

Pokud Vás téma zaujalo, vstupte do webináře se svými dotazy živě dne 25. 9. od 16 hodin. Své dotazy můžete zasílat i předem na adresu: Michaela.Vencova@praha1.cz.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

Setkání je určeno pedagogickým pracovníkům, rodičům a všem, kteří mají o téma zájem.

Setkání je zdarma.

LEKTORKY:

Mgr. Jana Mrázková působí jako školní speciální pedagožka na pražské základní škole, zároveň je metodičkou pracovníků školních poradenských pracovišť pod Pedagogicko-psychologickou poradnou Středočeského kraje. Výzkumně se zabývá tématem inkluzivního vzdělávání, v této oblasti působí jako lektorka a publikuje. Na Pedagogické fakultě UK se podílí na kurzu ČŽV pro školní speciální pedagogy a psychology.

Mgr. Hana Grohmanová, psycholožka a speciální pedagožka. Pracuje v Pedagogicko-psychologické poradně Středočeského kraje, kde je také metodičkou školních psychologů a speciálních pedagogů. Je školní psycholožkou na osmiletém gymnáziu, kde se věnuje i výuce.

Mgr. Ivana Uhrová (dříve Petržílková) působí jako speciální pedagožka v Pedagogicko-psychologické poradně Středočeského kraje (v současné době na mateřské dovolené). V minulosti působila v projektech na podporu inkluze a pod vedením Nové školy podporovala rozvoj školních klubů a vzdělávání sociálně či kulturně znevýhodněných žáků v základních školách. Má také zkušenosti se vzděláváním dětí v mateřské škole.


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte
Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *