Pan Kamínek a paní Větvička: online seminář 21. 4. 2021 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 21/04/2021
20:00 - 21:00

Kategorie


Člověku, i tomu nejmenšímu, vždy stačily ty nejjednodušší hračky, ty nejběžnější učební pomůcky. Stavebnice je stavebnicí, panenka panenkou, robot robotem, ale větvička, kámen, kulička hlíny se mohou stát čímkoliv. Ing. Martin Kříž nás seznámí s těmi nejběžnějšími hračkami, na které jste možná už dávno zapomněli.

Ukážeme si, jak využívat přírodu a přírodniny pro výuky jednotlivých předmětů na základní škole nebo i v družině. Po semináři zjistíte, že většina učebních pomůcek venku dávno je. Nemusíme je nakupovat, shánět, nebo nosit s sebou. Dozvíte se, k čemu všemu používat ve výuce kamínky, klacíky, šišky nebo listí, a že mnohdy stačí vzít ze školy do zahrady nebo lesa jen papír, tužku a/nebo třeba provázek.

Další inspirace, jak na pomůcky při výuce venku, najdete na www.ucimesevenku.cz.

KOMU JE WEBINÁŘ URČEN:

Webinář je určen pro učitele prvního stupně a vychovatele. Bádat mohou i mimoškolní pedagogové, ideální třeba pro debrujáry, ale i skauty.

Setkání je ZDARMA.

LEKTOR:

Ing. Martin Kříž, vedoucí ekocentra, Ekocentrum Chaloupky Kněžice, Kněžice 109, 675 21 Okříšky. Samozřejmostí služeb centra je školení pro celý učitelský sbor na míru konkrétní školní zahrady, nabídka adekvátní literatury apod.


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *