Problematika dětí z náhradní rodinné péče – dítě s komplexním vývojovým traumatem: online seminář 2. 3. 2022 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 02/03/2022
20:00 - 21:00

Kategorie


„Komplexní vývojové trauma u dítěte vzniká na základě dlouhodobého vystavení traumatizujícím situacím. Traumatizujícími událostmi jsou zejména zanedbávání, týrání nebo zneužívání ze strany svých nejbližších, odmítnutí nebo opuštění biologickou rodinou. Děti z náhradní rodinné péče, u kterých se velmi často s komplexním vývojovým traumatem setkáváme, potřebují poněkud jiný přístup a velkou dávku pochopení ze strany školy i náhradní rodiny,“ říká Mgr. Jana Divoká. Online seminář se uskuteční 2. března 2022 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

Cíle setkání:

 • seznámit účastníky se specifiky dětí z náhradní rodinné péče (pěstounské, poručnické, adoptivní), resp. s problematikou dětí s komplexním vývojovým traumatem (CAN)
 • představit teorie vztahové vazby (attachmentu) a ukázat možnosti práce s dětmi (nejen z náhradní rodinné péče) s poruchami vztahové vazby ve škole
 • sdílet příklady dobré praxe

Obsah setkání:

 • pojem komplexní vývojové trauma (CAN) – definice, projevy
 • teorie vztahové vazby (attachmentu) – typy vztahové vazby a projevy poruch vztahové vazby u dětí s CAN nejen ve škole
 • specifika výchovy a vzdělávání dětí s CAN
 • konkrétní kazuistiky – sdílení příběhů z pedagogické a psychoterapeutické praxe

Setkání je ZDARMA

Komu je setkání určeno:

 • pedagogům MŠ, ZŠ na 1. i 2. stupni a SŠ
 • speciálním pedagogům a školním psychologům, výchovným poradcům a metodikům prevence
 • ředitelům škol

Lektorka:

Mgr. Jana Divoká – psychoterapeutka, pedagožka se zkušenostmi s prací s dětmi z náhradní rodinné péče v rámci doprovázející organizace Rozum a Cit, z.s., ale i ze soukromé psychoterapeutické praxe


Co potřebujete k účasti na online setkání?

 • počítač připojený na internet
 • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Aktuálně je limit účastníků stanoven na 250, nicméně pokud se na webinář nedostanete, během pár dnů po odvysílání webináře bude k dispozici jeho záznam. Vše najdete na adrese: https://webinare.rvp.cz/. Děláme vše pro to, abychom mohli počet účastníků navýšit.

Potvrzení o účasti
Podmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *