Projektové vyučování na ZŠ: on-line seminář 2. 5. 2018 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 02/05/2018
20:00 - 21:00

Kategorie


Oblíbený lektor Tomáš Koten si pro nás po 5 letech připravil opět hodinku, kdy s námi bude sdílet své zkušenosti s projekty a projektovým vyučováním. Nenechte si tuto jedinečnou lekci ujít! Setkání se uskuteční ve středu 2. 5. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

PODTITUL SETKÁNÍ:

Metodický návod, hry a formy práce pro projektové vyučování a praktickou realizaci průřezových témat (aktivní činnostní učení napříč předměty v kooperativních skupinách).

ANOTACE SETKÁNÍ:

Léta strávená před školními lavicemi, cestování a návštěva aktivních a inovativních škol přinesla velké množství prakticky ověřených nápadů, postupů, metod a pracovních listů, o které bych se chtěl s Vámi podělit. Snad Vás webinář bude inspirovat k dalším nápadům, jak zkvalitnit výuku, přiblížit ji životní realitě, jak motivovat žáky, jak navodit ve třídě tu správnou pracovní atmosféru a dosáhnout toho, aby výuka byla aktivní, činnostní, zajímavá, vyučování se přiblížilo životní realitě, aby bavilo děti a Vás a nebylo nudou.

Všechny metody, pracovní listy a náměty, které zazní při setkání, jsou prakticky vyzkoušené, vycházejí bezprostředně z praxe na ZŠ a z nutnosti změny stylu výuky.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

Setkání je určeno učitelům především 4. a 5. ročníků 1. stupně ZŠ.

Setkání je zdarma.

Setkání je určeno všem učitelům, kteří chtějí dosáhnout toho, aby:

 • Vyučování nebyla nuda
 • Děti i učitelé chodili rádi do školy
 • Výuka byla pestrá, hravá a zajímavá
 • Žáky vyučování bavilo
 • Děti podávaly maximální výkon
 • Ve třídě bylo příjemné a nestresující klima
 • Vytvářeli pozitivní vztah dětí k učení
 • Dosahovali vzdělávací strategie rozvíjející kompetence žáků
 • Realizovali a naplnili cíle učiva ŠVP a dosahovali očekávaných výstupů

LEKTOR:

Mgr. Tomáš Koten – absolvent Pedagogické fakulty Ústí nad Labem, vystudoval postgraduální studium školní psychologie pro výchovné poradce UK Praha. V hlavním pracovním poměru zaměstnán jako učitel ZŠ (s úvazkem na prvním i druhém stupni), pracoval též jako výchovný poradce školy. Od roku 2000 spolupracuje s pedagogickými centry a NIDV po celé republice, přednáší, lektoruje a pořádá řadu seminářů, např. Motivace hrou ve vyučování, Kooperativní učení, Projektové vyučování atd. Tyto semináře pořádá také pod hlavičkou společnosti PAU – Přátelé angažovaného učení – na jejich celostátních setkáních. Autor je školitelem koordinátorů tvorby ŠVP a „Akcí na zakázku“. Semináře pořádá i jako výběrové kurzy pro studenty UJEP (Univerzita J. E. Purkyně) v Ústí nad Labem.


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte

Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

 • počítač připojený na internet,
 • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *