Projektové vyučování na ZŠ: on-line seminář 2. 5. 2018 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 02/05/2018
20:00 - 21:00

Kategorie


Oblíbený lektor Tomáš Koten si pro nás po 5 letech připravil opět hodinku, kdy s námi bude sdílet své zkušenosti s projekty a projektovým vyučováním. Nenechte si tuto jedinečnou lekci ujít! Setkání se uskuteční ve středu 2. 5. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

PODTITUL SETKÁNÍ:

Metodický návod, hry a formy práce pro projektové vyučování a praktickou realizaci průřezových témat (aktivní činnostní učení napříč předměty v kooperativních skupinách).

ANOTACE SETKÁNÍ:

Léta strávená před školními lavicemi, cestování a návštěva aktivních a inovativních škol přinesla velké množství prakticky ověřených nápadů, postupů, metod a pracovních listů, o které bych se chtěl s Vámi podělit. Snad Vás webinář bude inspirovat k dalším nápadům, jak zkvalitnit výuku, přiblížit ji životní realitě, jak motivovat žáky, jak navodit ve třídě tu správnou pracovní atmosféru a dosáhnout toho, aby výuka byla aktivní, činnostní, zajímavá, vyučování se přiblížilo životní realitě, aby bavilo děti a Vás a nebylo nudou.

Všechny metody, pracovní listy a náměty, které zazní při setkání, jsou prakticky vyzkoušené, vycházejí bezprostředně z praxe na ZŠ a z nutnosti změny stylu výuky.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

Setkání je určeno učitelům především 4. a 5. ročníků 1. stupně ZŠ.

Setkání je zdarma.

Setkání je určeno všem učitelům, kteří chtějí dosáhnout toho, aby:

 • Vyučování nebyla nuda
 • Děti i učitelé chodili rádi do školy
 • Výuka byla pestrá, hravá a zajímavá
 • Žáky vyučování bavilo
 • Děti podávaly maximální výkon
 • Ve třídě bylo příjemné a nestresující klima
 • Vytvářeli pozitivní vztah dětí k učení
 • Dosahovali vzdělávací strategie rozvíjející kompetence žáků
 • Realizovali a naplnili cíle učiva ŠVP a dosahovali očekávaných výstupů

LEKTOR:

Mgr. Tomáš Koten – absolvent Pedagogické fakulty Ústí nad Labem, vystudoval postgraduální studium školní psychologie pro výchovné poradce UK Praha. V hlavním pracovním poměru zaměstnán jako učitel ZŠ (s úvazkem na prvním i druhém stupni), pracoval též jako výchovný poradce školy. Od roku 2000 spolupracuje s pedagogickými centry a NIDV po celé republice, přednáší, lektoruje a pořádá řadu seminářů, např. Motivace hrou ve vyučování, Kooperativní učení, Projektové vyučování atd. Tyto semináře pořádá také pod hlavičkou společnosti PAU – Přátelé angažovaného učení – na jejich celostátních setkáních. Autor je školitelem koordinátorů tvorby ŠVP a „Akcí na zakázku“. Semináře pořádá i jako výběrové kurzy pro studenty UJEP (Univerzita J. E. Purkyně) v Ústí nad Labem.


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte

Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

 • počítač připojený na internet,
 • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *