Rozcvičky a hry ve výuce matematiky: online seminář 28. 4. 2021 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 28/04/2021
20:00 - 21:00

Kategorie


Ve spolupráci s komunitou dobrovolníků Česko.Digital jsme získali lektorku Štěpánku Baierlovou, učitelku matematiky, informatiky a robotiky na ZŠ v Sušici, která se s námi podělí o své tipy a náměty do hodin matematiky.

ANOTACE:

Také přemýšlíte o tom, jak pro matematiku získat děti, které s ní tak trochu bojují? Jak rozvíjet u dětí matematické a logické myšlení zábavnou formou?

Snažím se držet pravidla, že když se děti učí s radostí, mají větší šanci na úspěch, proto často využívám skupinovou práci a do výuky zařazuji aktivity a hry, které děti baví. V rámci workshopu se s vámi o některé z nich podělím a samozřejmě si i něco společně zahrajeme.

KOMU JE WEBINÁŘ URČEN:

Webinář je primárně určen učitelům matematiky na 2. stupni ZŠ, ale věřím, že své si najdou i učitelé z 1. stupně.

LEKTORKA:

Štěpánka Baierlová – V současné době pracuji jako učitelka matematiky, informatiky a robotiky na ZŠ v Sušici. Snažím se zvláště v dívkách probouzet zájem o STEAM výuku, proto v Centru robotiky v Plzni vedu kroužek Robotika pro děvčata. Ráda zkouším ve výuce nové věci a mou srdeční záležitostí je robotika, kterou se snažím zařazovat do různých předmětů.

Již více než 15 let se věnuji vzdělávání pedagogů a pomáhám jim s integrací digitálních technologií a robotiky do výuky. V rámci skupiny GEG Sušice a MAS Pošumaví se aktivně podílím na pořádání workshopů a přednášek nejen pro pedagogy, ale i pro zájemce z řad veřejnosti.

O Česko.Digital:

Jsme komunita expertních dobrovolníků nejen z IT, kteří ve svém volném čase pomáhají státu i nestátním organizacím, a dělají tak Česko lepším místem k životu. V naší komunitě najdete nejen IT profesionály, ale také například projektové manažery, marketingové specialisty, pedagogy či žurnalisty. Díky tomu jsme schopni pomáhat komplexně v oblasti digitalizace napříč různými oblastmi. Naše aktuální projekty i další informace o komunitě Česko.Digital najdete na našich stránkách https://cesko.digital/.

O Učíme Online:

V rámci projektu Učíme online pomáháme začlenit digitální technologie do vzdělávacího procesu. V rámci první pomoci při přechodu na online vzdělávání způsobeném covidem-19 jsme od jara 2020 pomohli více než 600 školám zprovoznit technologie pro online výuku, v rámci naší sbírky počítačů jsme rozdělili téměř 2 000 počítačů od komerčních dárců a do našich webinářů zaměřených především na využití moderních technologií a inovativních přístupů ve výuce se zaregistrovalo již více než 8 000 unikátních účastníků. Podporujeme také spolupráci mezi sektory. Spolupracujeme s více než 20 organizacemi z veřejné správy, neziskového i komerčních sektoru, a do Sbírky počítačů přispělo více než 50 komerčních firem.

Do budoucna chceme být i nadále hybnou silou při proměně českého školství. Chceme podporovat školy při dlouhodobém, plnohodnotném a bezpečném využívání moderních technologií a pomoci zvyšovat digitální kompetence pedagogů. Budeme podporovat sdílení zkušeností a budování aktivní komunity ve vzdělávání a posilovat spolupráci napříč sektory. Naše znalosti a zkušenosti chceme sdílet veřejně a nabídnout je tak k využití všem, kdo se chtějí v oblasti rozvoje vzdělávání aktivně zapojit.


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *