Rozvoj digitální gramotnosti pro 2. stupeň ZŠ: on-line seminář 27. 3. 2019 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 27/03/2019
20:00 - 21:00

Kategorie


Eva Fanfulová a Markéta Čonková se budou věnovat praktickým příkladům rozvíjení digitální gramotnosti na 2. stupni ZŠ napříč předměty. Jednotlivé aktivity budou doplněny vyjádřením známých akademiků, kteří se digitální gramotností zabývají již několik let. Setkání se uskuteční ve středu 27. 3. 2019 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

ANOTACE SETKÁNÍ:

Tento webinář volně navazuje na webinář Rozvoj digitální gramotnosti pro 1. stupeň ZŠ.

V krátkém teoretickém úvodu připomeneme základní důležité pojmy – digitální technologie jako didaktická pomůcka, rozvoj digitální gramotnosti, rozvoj informatického myšlení. Následně se budeme věnovat praktickým příkladům rozvíjení digitální gramotnosti ve škole, a to především na 2. stupni napříč předměty. Na jednotlivých aktivitách vysvětlíme, jakým způsobem je rozvíjena digitální gramotnost, která její tematická oblast, případně který očekávaný výsledek učení. Jednotlivé aktivity budou doplněny vyjádřením známých akademiků, kteří se digitální gramotností zabývají již několik let.

V závěru uvedeme odkazy na vznikající materiály pro podporu rozvoje digitální gramotnosti a informatického myšlení.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

Setkání je určeno učitelům především 2. stupně, vítáni budou i učitelé 1. stupně, všem může přinést inspiraci a porozumění digitální gramotnosti.

Setkání je zdarma.

LEKTORKY:

Eva Fanfulová, Markéta Čonková


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte

Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *