Rozvoj informatického myšlení s využitím robotických hraček: on-line seminář 6. 3. 2019 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 06/03/2019
20:00 - 21:00

Kategorie


Tipy na otevřené výukové zdroje k rozvoji informatického myšlení si pro nás k Týdnu otevřeného vzdělávání připravila Eva Fanfulová. Setkání se uskuteční ve středu 6. 3. 2019 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

ANOTACE SETKÁNÍ:

V krátkém teoretickém úvodu si vysvětlíme základní důležité pojmy – rozvoj informatického myšlení, rozvoj digitální gramotnosti. Následně se budeme věnovat praktickým příkladům rozvíjení informatického myšlení v mateřské škole a na 1. stupni. Ukážeme si nejméně 3 druhy robotických pomůcek a povíme si, pro jaký věk jsou jednotlivé pomůcky vhodné. V závěru uvedeme odkazy na vznikající materiály pro podporu rozvoje informatického myšlení.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

Setkání je určeno učitelům MŠ a 1. stupně a všem, komu může přinést inspiraci.

Setkání je zdarma.

LEKTORKA:

Eva Fanfulová je původně vystudovaná stavební inženýrka, s mnohaletými pedagogickými zkušenostmi i s využíváním digitálních technologií ve výuce různých předmětů. Velkým koníčkem je pro lektorku robotika, a především práce s robotickými hračkami a jejich využití již od předškolního vzdělávání. V současné době lektorka pracuje v Národním ústavu pro vzdělávání, kde se podílí na přípravě revize RVP v oblasti ICT a Informatiky.


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte

Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *