Tajemství pohádek, která možná ani netušíme: online seminář 26. 5. 2021 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 26/05/2021
20:00 - 21:00

Kategorie


Lektorka Mgr. Helena Kumperová nás již provedla skrytým kurikulem, nedirektivní komunikací nebo netradičními postupy při práci s žáky s ADHD. Jsme si jisti, že setkání nad pohádkami bude minimálně pohádkové. Online seminář se uskuteční 26. května 2021 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

ANOTACE:

Tajemství pohádek je skryto v poselství, jimž k nám mluví samotný příběh. Obsah ukazuje, nabádá, ale i dává prostor prožít ta nejtemnější přání, či připustit si myšlenky, které by neměly být vyřčeny. Pohádky jsou obrazem kolektivního nevědomí (C. G. Jung), lidovou moudrostí, ale i  hlubinnou psychologickou sondou i terapií zároveň. Pohádky představíme jako psychoanalytický exkurz do jejich tajemství, poodhalíme význam, jímž k nám hovoří, a jak nás provázejí celým životem, ukazují radosti i strmé pády. V neposlední řadě zmíníme psychoterapeutický rozměr pohádek jako možné cesty k porozumění sobě samým prostřednictvím příběhu.

KOMU JE WEBINÁŘ URČEN:

Webinář je pro rodiče, učitele i speciální pedagogy, zkrátka pro všechny, pro něž je pohádkový svět stále živý a kdož chtějí vědět více…

Webinář je ZDARMA.

DOPORUČUJEME:

Přečtěte si článek Emoční inteligence v kontextu pohádek z časopisu Poradce ředitelky mateřské školy (viz soubory k se stažení).

LEKTORKA:

Mgr. Helena Kumperová – terapeut, lektor, učitel a kouč.


Co potřebujete k účasti na online setkání?

  • počítač připojený na internet
  • bedničky nebo sluchátka

Vstup do místnosti se otevře zhruba 15 minut před začátkem na této stránce. Pokud budete na stránce čekat, prosíme, zkuste občas obnovit stránku (zmáčkněte klávesu F5).

Potvrzení o účastiPodmínkou získání potvrzení o účasti na webináři je přihlášení k vašemu účtu na Metodickém portálu RVP.CZ před vstupem do živého vysílání a účast na webináři v délce alespoň 45 minut. Pokud nemáte účet, zaregistrovat se můžete zde. Při splnění těchto podmínek bude po skončení webináře potvrzení o účasti dostupné ke stažení na stránce konkrétního webináře. Potvrzení je možné si stáhnout i zpětně, avšak nejdříve u webinářů, které probíhaly od května 2021. Za zhlédnutí záznamu webináře se potvrzení o účasti nevystavuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *