Třída – od jednotlivce k třídnímu kolektivu: on-line seminář 15. 11. 2018 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 15/11/2018
20:00 - 21:00

Kategorie


Lektorka Marika Kropíková nás seznámí s doporučeními, jak vytvořit „ten správný“ třídní kolektiv či jak překlenout úskalí práce se skupinou i jednotlivci. Jaké možnosti máme ke stmelení kolektivu? Je vhodné používat diagnostiku pozic v kolektivu třídy? V jaké formě? Setkání se uskuteční ve čtvrtek 15. 11. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

ANOTACE SETKÁNÍ:

Setkání je zaměřeno na téma školní třída a postavení jedince ve školní třídě. V průběhu se seznámíme se specifičností sociální skupiny školní třída, s rolí jednotlivců v této societě a s postavením jednotlivců ve školní třídě. Budou představeny jednotlivé typy školních tříd dle vzniku a věkového složení, se stručnou charakteristikou. V neposlední řadě bude zmíněná role třídního učitele při práci s třídním kolektivem.

CÍLE SETKÁNÍ:

Seznámit pedagogy se specifičností školní třídy, s postavením jedince v třídním kolektivu a s typickými charakteristickými rysy druhů třídních kolektivů, včetně úskalí při jejich pedagogickém vedení.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

Setkání je určeno pedagogům všech typů a stupňů škol, které zajímá téma školní třída.

Setkání je zdarma.

LEKTORKA:

Mgr. Marika Kropíková – speciální pedagog, soudní znalec pro oblast školství


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte

Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *