Třída – od jednotlivce k třídnímu kolektivu: on-line seminář 15. 11. 2018 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 15/11/2018
20:00 - 21:00

Kategorie


Lektorka Marika Kropíková nás seznámí s doporučeními, jak vytvořit „ten správný“ třídní kolektiv či jak překlenout úskalí práce se skupinou i jednotlivci. Jaké možnosti máme ke stmelení kolektivu? Je vhodné používat diagnostiku pozic v kolektivu třídy? V jaké formě? Setkání se uskuteční ve čtvrtek 15. 11. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

ANOTACE SETKÁNÍ:

Setkání je zaměřeno na téma školní třída a postavení jedince ve školní třídě. V průběhu se seznámíme se specifičností sociální skupiny školní třída, s rolí jednotlivců v této societě a s postavením jednotlivců ve školní třídě. Budou představeny jednotlivé typy školních tříd dle vzniku a věkového složení, se stručnou charakteristikou. V neposlední řadě bude zmíněná role třídního učitele při práci s třídním kolektivem.

CÍLE SETKÁNÍ:

Seznámit pedagogy se specifičností školní třídy, s postavením jedince v třídním kolektivu a s typickými charakteristickými rysy druhů třídních kolektivů, včetně úskalí při jejich pedagogickém vedení.

KOMU JE SETKÁNÍ URČENO:

Setkání je určeno pedagogům všech typů a stupňů škol, které zajímá téma školní třída.

Setkání je zdarma.

LEKTORKA:

Mgr. Marika Kropíková – speciální pedagog, soudní znalec pro oblast školství


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte

Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *