Třídnická hodina – 2. část: on-line seminář 25. 4. 2018 od 20:00 na RVP.CZ

Datum / čas
Date(s) - 25/04/2018
20:00 - 21:00

Kategorie


Lektorská dvojice Vítek Hrbáček a Petr Bureš nám při svém druhém setkání s podtitulem Hry a techniky na soudržnost třídy, ovlivňování skupinové dynamiky třídy opět přináší sbírku praktických tipů, jak připravit třídnické hodiny, které jsou užitečné učiteli, třídnímu kolektivu i jednotlivým žákům. Setkání se uskuteční ve středu 25. 4. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

Anotace setkání:

V našem druhém setkání na téma třídnických hodin se budeme zabývat především obsahovou náplní třídnických hodin. Představíme Vám strukturu třídnické hodiny, zopakujeme si techniku, jakou si žáci sami napíší témata, kterými se chtějí zabývat, a připomeneme si několik způsobů rychlého zhodnocení, co se v třídnické hodině událo.

Hlavním tématem našeho setkání ovšem bude, jak je možné na hracích dřevěných kostkách ukázat vlivy skupinové dynamiky uvnitř školního kolektivu a další práce s touto technikou. Nechte se tedy překvapit.

Komu je setkání určeno:

Setkání je určeno třídním učitelům ZŠ a víceletých gymnázií, inspiraci máme ale také pro výchovné poradce a učitele, kteří chtějí pracovat s kolektivem třídy, kterou vyučují.

Setkání je zdarma.

Lektoři:

Vítek Hrbáček a Petr Bureš – CEDU (Centrum pro demokratické učení)


Vstup do online místnosti i návod, jak na to, najdete NA VSTUPNÍ STRÁNCE << klikněte

Otvíráme 15 minut před začátkem! Odkaz na vstup najdete také v den konání akce na titulní straně portálu RVP.CZ (www.rvp.cz).

Potřebujete:

  • počítač připojený na internet,
  • bedničky nebo sluchátka (lektoři i s mikrofonem).

Přes zvukové zařízení budete spolu s ostatními účastníky naslouchat hostům a sledovat na obrazovce prezentace. Případné komentáře a dotazy budete moci psát do chatu, hosté na ně rádi odpoví.

Ovládání online místnosti je velice snadné, nevyžaduje žádné předchozí zkušenosti!

Těšíme se na vás!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *