Konference OpenAlt poradí učitelům, jak využít technologie ve výuce

Co nám mohou přinést otevřená data, jak je využít ve vzdělávání či jak se vyvíjí otevřené technologie. To jsou témata dvanáctého ročníku konference zaměřené na otevřenost OpenAlt. Konference proběhne o víkendu 4. a 5. listopadu v Brně a je určena ICT vývojářům, pracovníkům státní správy, učitelům či vědcům.

Konference OpenAlt se bude konat 4. a 5. listopadu v Brně na Fakultě informačních technologií brněnské techniky. Cílem konference je propojit lidi z různých oblastí a zjistit, jak mohou spolupracovat. “Může tak jít o využití big data ve státní správě, využívání technologií pro celoživotní učení, spolupráci při vývoji internetu věcí (Internet of Things), tvorbu nových mapových projektů či zprostředkování výzkumných výsledků a dat v otevřených on-line formátech,” říká za pořadatele Ladislav Nešněra.

programu dvanáctého ročníku konference zazní celkem 119 témat od 107 přednášejících, kteří promluví v šesti přednáškových a dvou workshopových místnostech. Vstup na konferenci je zdarma.

Z pohledu otevřeného vzdělávání doporučujeme účastnit se přednášky o digitalizaci ve vzdělávání a využívání ICT ve výuce Ondřeje Neumajera, spoluautora vládou schválené Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020,” sděluje Tamara Kováčová, která vede projekt Otevřené vzdělávání v organizaci EDUin.

Konferenci pořádá spolek OpenAlt společně s FIT VUT.

Datum a čas: víkend 4. a 5. listopadu, 8.30 – 17.15 v sobotu, 8.30 – 15.15 v neděli.

Místo konání konference: FIT VUT, Brno

Web konference: https://openalt.cz

Vstupné je zdarma.

 

Kontakt:

Ladislav Nešněra, předseda spolku OpenAlt
Email: predseda@openalt.org
Tel.: +420 910 117 377

Tamara Kováčová, EDUin, Aliance pro otevřené vzdělávání
Email: tamara.kovacova@eduin.cz
Tel.: 603 942 437

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *