Využijte prázdniny k sebevzdělávání, absolvujte bezplatný kurz pro tvorbu prezentací nebo základy práva

Internetová reklama, základy práva, umění prezentovat, ekonomie a marketing, dějiny světa. Pro ty, kteří si chtějí během prázdnin rozšířit obzory, připravila Aliance pro otevřené vzdělání pět tipů na zajímavé vzdělávací příležitosti pod vedením odborníků z oboru. Ty je možné využít nejen pro profesní rozvoj, ale i pro pochopení současného světa.

On-line certifikovaný kurz Základy práva, který pořádá olomoucká právnická fakulta (PF UP) ve spolupráci se studentským spolkem Nugis Finem. Kurz povede Maxim Tomoszek z katedry ústavního práva, začíná 4. července a 1. srpna je zakončen finálním testem.

On-line certifikovaný kurz Základy pro svět prezentací Lukáše Hrdličky, jednatele firmy Presentation, která se na tvorbu prezentací specializuje. Ve čtrnácti krátkých videí se dozvíte, jak se prezentace nejen vytváří, ale i před publikem prezentuje.

Lukáš Hrdlička

Ekonomie marketingového specialisty Davida Šeteka, jehož vášní je točit výkladová videa. Pětistovka desetiminutových videí je rozdělená do jedenácti kapitol (mikroekonomie, marketing apod.). Velmi poučná je např. zhruba padesát videí o internetové reklamě.

Programování pro děti a jejich rodiče podle rad softwarového vývojáře firmy Red Hat Miroslava Suchého. Jeho on-line brožura ukazuje krok za krokem, jak mohou rodiče učit programovat již prvostupňové děti. Návod je vhodný i pro úplné začátečníky, kteří se chtějí s programováním seznámit.

Designovat digitální produkty a zjistit, co je to Design zaměřený na člověka, můžete v kurzu špiček v oboru Jiřího Sekery a Petra Kosnara na webu Seduo.cz

Rychlokurz světových dějin v podání spisovatele Johna Greena prostřednictvím Khanovy školy. Světové dějiny jsou rozděleny do sedmi kapitol v celkové délce sedm hodin. Videa zaujmou svou dynamikou, infografikou a živelným výstupem samotného Johna Greena. Ten představuje tok dějin zcela odlišným způsobem, než se dějinné události podávají ve škole. Proto je kurz vhodný nejen pro druhostupňové děti, ale i dospělé, které zajímá historie v propojení s dalšími obory.

John Green

Internet dnes nabízí nepřeberné možnosti se vzdělávat a prázdniny nabízejí  čas, kde je možné tyto zdroje prozkoumávat a najít tam i to, co se ve škole běžně neučí, ale je to pro život v 21. století užitečné. Pokud přemýšlíte čím začít, tak zkuste programování pro děti. Nebo vzhledem k mnoha současným událostem, jejichž příčinám  a souvislostem je obtížné rozumět, může být užitečné si připomenout dějiny v propojení s ostatními obory,” říká Tamara Kováčová, koordinátorka projektu Otevřené vzdělávání z EDUin důvody, proč Aliance pro otevřené vzdělávání doporučuje na léto zajímavé vzdělávací zdroje.

Další možnosti on-line vzdělávání rozdělené do jednotlivých oborů naleznete například ZDE.

Kontakt:

Tamara Kováčová, EDUin, koordinátorka projektu Otevřené vzdělávání

Email: tamara.kovacova@eduin.cz

Tel.: 603 942 437

 

Starší tiskové zprávy Aliance a články k tématu najdete ZDE.

Aliance pro otevřené vzdělávání vznikla na podzim 2015 s cílem podpořit rozvoj otevřených vzdělávacích zdrojů.

Hlavními zájmy Aliance pro otevřené vzdělávání jsou:

  • propagace vytváření postupů, metodik, znalostí a vzdělávacích materiálů mezi vzdělavateli a také vzdělávanými,
  • sledování a napomáhání naplňování cílů vládou schválených strategií a jiných dokumentů, které podporují otevřené a digitální vzdělávání,
  • prosazování podmínky, aby všechny učební materiály, které byly vytvořeny s přispěním veřejným zdrojů respektovaly “universal design” (design pro všechny),
  • možnost volně nakládat s výstupy, které jsou financované z veřejných zdrojů, pokud to nenarušuje duševní a průmyslová práva, prosazování principů otevřeného vzdělávání do politik České republiky a Evropské unie.

Podmínkou členství v Alianci pro otevřené vzdělávání je signace Charty pro otevřené vzdělávání.

 Více informací naleznete na www.otevrenevzdelavani.cz

Koordinátorem aktivit je EDUin o.p.s. s podporou Nadace Open Society Fund v rámci programu ESP.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *